Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pikieta dla klimatu - Płock

 
Pierwsza historyczna płocka Pikieta dla klimatu zorganizowana z okazji trwającego w Katowicach globalnego szczytu ONZ #COP24. Podczas pikiety odczytaliśmy ogólnopolski manifest dla klimatu, zaapelowaliśmy o stanowcze działania m.in do władz Płocka, PKN Orlen oraz wyraziliśmy naszą troskę w związku ze zmianami klimatu. Dołącz do nas: facebook.com/nowyzielonyplock nowyzielonyplockk.pl Do 14 grudnia oczy całego świata skierowane są na Polskę. Sprawmy żeby te oczy dostrzegły również PŁOCK i okolicę oraz nasze problemy z zanieczyszczonym powietrzem. COP24 to jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie. Z tej okazji pokażmy, że i Płock chce oddychać czystym powietrzem! Że i nam nie są obojętne losy naszej planety, naszego domu, który mamy tylko jeden. Solidarnie z uczestnikami COP24 – Marsz dla Klimatu w Katowicach wyraziliśmy naszą troskę w związku ze zmianami klimatu i wezwaliśmy rządy świata, w tym rząd Polski do stanowczego przeciwdziałania. Tylko w samym Płocku w 2016r zakłady szczególnie uciążliwe emitowały 17 309 TON dwutlenku węgla na DOBĘ! Mamy 12 lat, aby powstrzymać zmiany klimatu. Jeśli nie zdążymy, czeka nas klimatyczna katastrofa której nie da się cofnąć. Świat jaki dziś znamy przestanie istnieć. Najnowszy raport Narodów Zjednoczonych nie pozostawia złudzeń. Niekorzystne zmiany klimatyczne przyspieszają, niosąc falę ekstremalnych zjawisk pogodowych. Ekstremalne pożary, susze i głód. Takie zagrożenia niesie globalny wzrost temperatury. Za większość największych na świecie szkodliwych emisji CO2 odpowiada spalanie węgla. Jeśli chcemy uratować naszą planetę musimy w znacznym stopniu ograniczyć zużycie węgla i zacząć inwestować m.in. w odnawialne źródła energii. Tu i teraz. Ty i ja. Każdy z nas ma na to wpływ. Czas ocalić nasz dom! #nowyzielonyPłock #partiaZieloni #Płock

 


Nowy Zielony Płock
 
Data pliku video: 2018-12-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płocki

Powiat płocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Płock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1798 km², na których mieszka 110 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Drobin, Gąbin, Wyszogród, Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby.

Będąc w Płocku, trzeba wybrać się do bazyliki katedralnej z XI w. Kaplica królewska kryje szczątki władców Polski: Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty.     

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola