Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak 80 lat temu płocczanie (nie) dbali o cmentarze. Przykro patrzeć na garnizonowy, szlachetni harcerze z Małachowianki

Data publikacji: 2018-11-01, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W tym roku w sposób szczególny będziemy upamiętniać rocznicę odzyskania niepodległości. Wszystko jest już tak doskonale dopięte na ostatni guzik, że nawet nie wiadomo, jak długo będziemy świętować. Jednak zanim rozpoczną się uroczystości, odsłanianie pomników, przemówienia i inne oficjalne wydarzenia, warto zatrzymać się chwilę właśnie dziś, w Dzień Zaduszny.

Pełna treść wiadomości na: 24116512
gazeta.pl, Źródło artykułu: gazeta.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płocki

Powiat płocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Płock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1798 km², na których mieszka 110 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Drobin, Gąbin, Wyszogród, Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby.

Będąc w Płocku, trzeba wybrać się do bazyliki katedralnej z XI w. Kaplica królewska kryje szczątki władców Polski: Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty.     

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola