Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zaginął Marcin Karwacki. Rano wyszedł do pracy,...

Data dodania: 2018-11-19
Do pracy przy ul. Królewieckiej mężczyzna wyszedł z domu po godz. 8. Zaparkował samochód na parkingu przed teatrem i ślad po nim zaginął. więcej »
 
 

Ponadmiliardowy płocki budżet 2019. Najwięcej, 31...

Data dodania: 2018-11-19
... budowę stadionu, sporo pieniędzy pójdzie też na inwestycje drogowe. A co z salą koncertową? O niej pomyślimy dopiero, gdy będzie gotowy stadion. więcej »
 
 

Kilka kroków od Tumskiej - miejsce tak ładne, że...

Data dodania: 2018-11-19
Dokładnie - chodzi o teren między ul. Tumską a Kaczmarskiego, w pobliżu jest tam m.in. popularny bar Tumska. Jeszcze niedawno szpeciły go walące się komórki, dziś oczyszczona i upor... więcej »
 
 

Struzik zostaje na Mazowszu. PO i PSL chcą...

Data dodania: 2018-11-19
- Nasza umowa jest początkiem współpracy i wspólnych list także na wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory do Sejmu i Senatu - mówił Andrzej Halicki, lider mazowieckiej Platformy ... więcej »
 
 

Kto będzie rządzić na Mazowszu? Nerwówka w PSL i...

Data dodania: 2018-11-19
Dziś rozstrzygnie się, czy Mazowszem rządzić będzie PiS, czy też koalicja skupiona wokół Platformy i PSL. Gorączkowe targi i negocjacje trwały do ostatniej chwili. W oczekiwaniu na... więcej »
 
 

Już jest! Z niebieskimi fotelami z duszą,...

Data dodania: 2018-11-18
Kino za Rogiem w nowej siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w sobotę oficjalnie rozpoczęło działalność. więcej »
 
 

Jeszcze jest tu podstawówka, ale już niedługo w...

Data dodania: 2018-11-18
...dom dziennego pobytu dla chorych na cukrzycę, filia Książnicy, świetlica środowiskowa i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. więcej »
 
 

"Naszą maskotką jest smok". Elgacon - Płockie Dni...

Data dodania: 2018-11-17
"W tym roku, w ramach świętowania 100-lecia niepodległości, naszym motywem przewodnim są historie alternatywne o Polsce, a maskotką jest smok (bo któż by się oparł tak majestatycz... więcej »
 
 

Prof. Janusz Zieliński pierwszym płocczaninem...

Data dodania: 2018-11-17
Wszedł dzięki temu do elitarnego niewielkiego grona "ludzi mogących poszczycić się wybitnymi osiągnięciami zawodowymi i społecznymi, którzy przyczynili się do rozsławiania dobreg... więcej »
 
 

Stanisław Soyka na finale konkursu "O liść...

Data dodania: 2018-11-17
W piątek, na uroczystym ogłoszeniu wyników 30. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O liść dębu" żartował tak juror Bohdan Urbankowski. A Waldemar Smaszcz, także juror, podkreś... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1165
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
płocki

Powiat płocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Płock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1798 km², na których mieszka 110 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Drobin, Gąbin, Wyszogród, Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby.

Będąc w Płocku, trzeba wybrać się do bazyliki katedralnej z XI w. Kaplica królewska kryje szczątki władców Polski: Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty.     

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola